وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

شکایت بستگان قربانیان سقوط هواپیمای مالزی از ولادیمیر پوتین

 نظرها
شکایت بستگان قربانیان سقوط هواپیمای مالزی از ولادیمیر پوتین
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بستگان قربانیان هواپیمای سقوط کرده در نزدیکی مرز روسیه و اوکراین، علیه دولت روسیه و رئیس جمهوری این کشور شکایت کردند.

شاکیان که دولت روسیه را عامل سقوط هواپیمای مسافربری حامل بستگانش می دانند، شکایت رسمی خود را به دادگاه حقوق بشر اروپا ارائه کردند و خواهان غرامتی معادل حدود ۶ و نیم میلیون یورو برای هر یک از قربانیان شدند. یک وکیل متخصص پرونده های مربوط به حوادث هوایی که ساکن آمریکا است وکالت شاکیان را به عهده گرفته است.

حدود دو سال قبل هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۷۷ متعلق به خطوط هوایی مالزی هدف موشکی قرار گرفت که هنوز به طور قطعی مشخص نیست که شلیک کنندگان آن چه کسانی بودند.

یک هواپیمای مسافربری متعلق به خطوط هوایی مالزی که از آمستردام به مقصد کوالالامپور در حال پرواز بود، در نزدیکی مرز روسیه و اوکراین سقوط کرد.

گزارش تحقیق درباره سقوط این هواپیما حدود هفت ماه قبل منتشر شد که در آن اشاره شده بود این هواپیمای مسافربری هدف یک موشک ساخت روسیه قرار گرفته بود. این گزارش محل دقیق شلیک موشک را مشخص نکرد و هیچ دولت یا گروه خاصی را به عنوان مقصر معرفی نکرد.

این هواپیما در میانه درگیریهای سنگین بین ارتش اوکراین و نیروهای جدایی طلب اوکراین که مورد حمایت روسیه بودند در شرق اوکراین و در نزدیکی مرز روسیه سقوط کرد. هر یک از دو طرف درگیر، دیگری را به سرنگون کردن این هواپیما متهم می کنند.

از ۲۹۸سرنشین این هواپیما ۱۹۶ نفر هلندی بودند.