خبر فوری
This content is not available in your region

شرکت داروسازی بایر در پی تملک کمپانی مونسانتو

نظرها
شرکت داروسازی بایر در پی تملک کمپانی مونسانتو
اندازه متن Aa Aa

شرکت آلمانی «بایر»، تولیدکننده دارو و مواد شیمیایی در نظر دارد رقیب خود کمپانی آمریکایی «مونسانتو» را تملک کند.

برای این عملیات تملک و ادغام، بایر مبلغ ۱۲۲ دلار در ازای هر سهم شرکت مونسانتو را پیشنهاد کرده که ارزش این نقل و انتقال را به رقمی معادل ۶۲ میلیارد دلار می رساند. مبلغ پیشنهاد شده ۳۷ درصد بالاتر از ارزش حال حاضر سهام شرکت مونسانتو است که شهرت زیادی در بخش بیوتکنولوژی دارد. این شرکت هنوز درباره این پیشنهاد تصمیم نگرفته است.

وارنر بومن، مدیرعامل شرکت بایر درباره این معامله گفت: «امروز برای شرکت بایر روز بزرگی است. قدم بزرگی بسوی تقویت فعالیتهای کشاورزی برمی داریم. با یکدیگر می توانیم علیرغم شرایط دشوار محیطی و فرهنگی در افزایش تولیدات مواد غذایی در دنیا نقش داشته باشیم.»

با این عملیات کمپانی بایر که با بدهی های بالایی مواجه است پیش بینی می کند در عرض سه سال به صرفه جویی اقتصادی معادل یک و نیم میلیارد دلار دست یابد.

دانه های اصلاح شده ژنتیکی شرکت مونسانتو در دنیا شهرت زیادی دارند و همواره اعتراض سازمانهای غیردولتی مدافع محیط زیست را برانگیخته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.