خبر فوری
This content is not available in your region

اردوگاه پناهجویان در ایدومنی تخلیه شد

نظرها
euronews_icons_loading
اردوگاه پناهجویان در ایدومنی تخلیه شد
اندازه متن Aa Aa

اردوگاه پناهجویان در جزیره ایدومنی یونان، روز پنجشنبه به طور کامل تخلیه شد. این اردوگاه در هفته های اخیر محل اقامت موقت بیش از هشت هزار پناهجو بوده است.

در حال حاضر حدود ۲ هزار و ۸۰۰ تن از این مهاجران به اردوگاهی دیگر انتقال داده شده و مابقی با برپایی چادر در شش کیلومتری این محل اقامت گزیده اند. گروهی از پناهجویان نیز در فضای سبز حوالی این اردوگاه سابق چادر زده اند.

ویکی مارکولفا، سخنگوی سازمان پزشکان بدون مرز می گوید: «مردم یک زندگی بهتر می خواهند، هیچکس نمی خواهد که در این گل و لای بماند. همه خواهان ساختن یک خانه جدید هستند. بسیاری نگاه مثبت دارند؛ نگاهی که یک گام به سوی آینده ای بهتر است ولی آنچه مردم می گویند این است که نمی خواهند به اردوگاهی دیگر بروند. آنها می خواهند زندگیشان را از نو آغاز کنند. آنها می خواهند خانه هایشان را دوباره بسازند. بنابراین اردوگاه ها خانه مردم نیست و فقط راه حلی موقت است.»

گزارش ها از وجود ۱۲ تا ۱۴ هزار مهاجر خبر می دهد که به دلیل بسته شدن مرز مقدونیه و کشورهای حوزه بالکان در این جزیره سرگردان شده اند. دولت یونان نیز اعلام کرده که در سراسر این کشور بیش از ۵۴ هزار مهاجر غیرقانونی حضور دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.