خبر فوری

تشدید درگیری ها در فلوجه هزاران تن از ساکنان این شهر را وادار به ترک خانه هایشان کرد

نظرها
تشدید درگیری ها در فلوجه هزاران تن از ساکنان این شهر را وادار به ترک خانه هایشان کرد
اندازه متن Aa Aa

با شدت گرفتن درگیری میان نیروهای ارتش عراق و پیکارجویان داعش در فلوجه در استان انبار، هزاران تن از ساکنان این شهر در حال ترک خانه و سرزمین خود هستند تا در مناطقی امن در نزدیکی بغداد سکونت داده شوند. طی روزهای گذشته دهها غیرنظامی در این شهر کشته و زخمی شده اند.

این در حالی است که گروه داعش در تهدیدی به ساکنان این شهر هشدار داده که در صورت فرار یا تسلیم شدن در برابر نیروهای دولتی عراق، آنها را به جوخه های اعدام خواهند سپرد.

یکی از ساکنان فلوجه گفت: «ما از فلوجه می آییم. فلوجه مورد تجاوز قرار گرفته و ما از آن گریختیم. نیروهای امنیتی به ما کمک کردند تا شهر را ترک کنیم. امیدواریم امنیت به شهر بازگردد و نیروهای دولتی پیشروی بیشتری داشته باشند.»

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق طی روز های اخیر از نظامیان زخمی شده در عملیات آزادسازی فلوجه دیدار داشت.

پیکارجویان داعش دو سال پیش فلوجه در ۷۰ کیلومتری بغداد، پایتخت را به تصرف خود درآوردند. عملیات آزادسازی فلوجه از دست داعش روز دوشنبه آغاز شد. در این عملیات نیروهای دولتی ارتش عراق، شبه نظامیان شیعه و شماری از قبایل محلی تحت حمایت دولت علیه داعش شرکت دارند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.