خبر فوری

کندوکاو در جنگ فراموش شده یمن

 نظرها
کندوکاو در جنگ فراموش شده یمن
اندازه متن Aa Aa

بیش از یکسال است آتش جنگ در یمن شعله ور شده است، جنگی که بیش از ۶۰۰۰ نفر قربانی گرفته است. نیمی از جانباختگان را غیرنظامیان تشکیل می دهند، میلیونها نفر آوار شده اند. ۸۳ درصد جمعیت کل کشور به کمکهای اولیه مثل کمکهای بهداشتی، سوخت یا حتی آب آشامیدنی و غذا نیاز دارند.

جوامع بین المللی هم اهمیت چندانی به وضعیت یمن نمی دهد. سازمان ملل درخواست کمک کرده اما تنها ۱۶ درصد نیازهایش برآورده شده است. یمن در آستانه قحطی قرار دارد.

محمد شیخ ابراهیم، خبرنگار یورونیوز به یمن رفته و در آنجا با طرفین متخاصم ملاقات کرده است: با نیروهای دولتی که مورد حمایت ائتلاف عربی هستند و با جنگجویان حوثی ها که نیروهای جدا شده از ارتش از آنها پشتیبانی می کنند.

خبرنگار ما ویرانی های گسترده در یمن را به تصویر کشیده، با غیرنظامیانی که در مناطق جنگی گرفتار شده و بسختی جان سالم به در برده اند، صحبت کرده است.

محمد شیخ ابراهیم گزارشی هم از تسلیحاتی که طرفین متحاصم در جنگ علیه یکدیگر استفاده می کنند تهیه کرده است: سلاح های سبک و سنگین، بمبهای خوشه ای، راکت گراد، موشک، سلاحهایی که بیشترشان را کشورهای غربی در اختیار طرفین قرار داده اند یا از ایران و یا از طریق قاچاق اسلحه به دست جنگجویان رسیده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.