خبر فوری
This content is not available in your region

رعد و برق دلیل احتمالی تصادف دو قطار در بلژیک است

نظرها
رعد و برق دلیل احتمالی تصادف دو قطار در بلژیک است
اندازه متن Aa Aa

برخورد یک قطار مسافربری با قطاری باری در بلژیک حداقل سه کشته و چندین زخمی برجای گذاشت. صاعقه بعنوان دلیل احتمالی این حادثه ذکر شده است.

در این حادثه دو واگن از شش واگن قطار مسافربری با حدود ۴۰ مسافر که بین دو شهر «لی یژ» و «نمور» بلژیک در حرکت بود از ریل خارج شد.

این حادثه در نیمه شب یکشنبه در شهر «ارمال سوزاُی» و وقتی روی داده که قطار مسافربری به گفته فرانسیس دژون، شهردار شهر سن جورج سور میوز با سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت به قطاری باری که در همان ریل و در حال توقف بوده، برخورد کرده است. به گفته آقای دژون برخورد بقدری شدید بود که اولین واگن قطار مسافربری را دو نیم کرد.

پادشاه، نخست وزیر و وزیر ترابری بلژیک از محل سانحه بازدید کردند. حال برخی از زخمی هایی که از واگنهای واژگون شده بیرون آورده شده اند وخیم گزارش می شود.

احتمال مختل شدن سیستم هشدار ریلی بر اثر رعد و برق اگرچه هنوز مردود نیست هر چند سیستم ایمنی ثانوی می بایست از تصادف جلوگیری می کرد. تحقیقات برای یافتن علت قطعی این حادثه ادامه دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.