خبر فوری
This content is not available in your region

جشن پیروزی کلینتون پس از آخرین سه شنبه بزرگ

نظرها
euronews_icons_loading
جشن پیروزی کلینتون پس از آخرین سه شنبه بزرگ
اندازه متن Aa Aa

هیلاری کلینتون، در کنار خانواده اش پیروزی خود را در انتخابات درون حزبی دموکرات ها برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جشن گرفت.

براساس نتایج شمارش آرا روز سه شنبه ۷ ژوئن (۱۸خرداد)، خانم کلینتون نسبت به رقیبش برنی سندرز حمایت هیات های نمایندگی بیشتری را از آن خود کرده است.

خانم کلینتون در سخنرانی در جمع هوادارانش پیروزی خود به عنوان اولین زن نامزد انتخابات ریاست جمهوری از یکی از احزاب اصلی آمریکا را اتفاقی تاریخی دانست.

او همچنین ضمن تشکر از رقیب هم حزبی خود، برنی سندرز افزود: «بگذارید جلوی فرض اشتباه را بگیریم، سناتور سندرز، کارزار انتخاباتی او و مناظرۀ قوی ای که با هم دربارۀ افزایش درآمدها، کاهش نابرابری و افزایش سطح دستیابی به موقعیت های بهتر در جامعه داشتیم، پر از نکات مثبت برای حزب دموکرات و آمریکا بود.»

هیلاری کلینتون تا پیش از آخرین سه شنبه بزرگ توانست حمایت ۲۳۸۳ انجمن درون حزبی و نماینده دموکرات را که برای نامزدی این حزب مورد نیاز است، کسب کند.

در کارزار مقابل، به رغم اینکه خانم کلینتون آرای لازم برای انتخاب به عنوان نامزد حزب دموکرات را به دست آورده است، آقای سندرز می گوید تا زمان برگزاری همایش ملی حزب دموکرات برای معرفی نامزد نهایی این حزب، به رقابت ادامه می دهد.

آقای سندرز روز سه شنبه در جمع هوادارانش گفت: «اگر این کمپین چیزی را ثابت کرده باشد، این است که میلیون ها آمریکایی که این کشور را دوست دارند، آماده اند تا برای تبدیل آن به مکانی بسیار بهتر، برخیزند و بجنگند. از همه شما متشکرم. مبارزه ادامه دارد.»

در آخرین سه شنبه بزرگ و طبق آرای اولیه اعلام شده، برنی سندرز در ایالت های داکوتای شمالی و مونتانا و هیلاری کلینتون در ایالت های نیوجرسی و نیومکزیکو آرای انتخابات مقدماتی را از آن خود
کرده اند. در ایالت کالیفرنیا نیز خانم کلینتون پیشتاز است. این انتخابات در ایالت های نیوجرسی، نیومکزیکو، داکوتای شمالی و جنوبی، کالیفرنیا و مونتانا برگزار شد.

آخرین مرحله از انتخابات مقدماتی آمریکا برای رقابت های ریاست جمهوری روز چهاردهم ژوئن (۲۵ خرداد) برگزار می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.