خبر فوری

یک زن، گزینه احتمالی کلینتون برای معاونت ریاست جمهوری

 نظرها
یک زن، گزینه احتمالی کلینتون برای معاونت ریاست جمهوری
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هیلاری کلینتون روز جمعه با الیزابت وارن، سناتور ایالت ماساچوست دیدار کرد، دیداری که سبب گمانه زنی درباره احتمال نامزدی او برای احراز پست معاونت ریاست جمهوری شده است.

این دیدار در منزل خانم کلینتون در واشنگتن و یک روز پس از اینکه سناتور وارن از نامزدی او در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت کرده، روی داد.

اکنون که خانم کلینتون موفقیت خود در کسب آرای لازم برای نامزدی حزب دموکرات را جشن می گیرد، خانم وارن می تواند در متحد کردن حزب دموکرات در حمایت از او نقش مهمی ایفا کند.

از سوی دیگر، به دلیل شباهت افکار سناتور وارن به برنی سندرز، رقیب درون حزبی خانم کلینتون، همکاری این دو می تواند سبب تغییر عقیده بخشی از هواداران آقای سندرز به نفع هیلاری کلینتون شود.

جو بایدن، معاون ریاست جمهوری آمریکا نیز شب پنج شنبه ۹ ژوئن (۲۰خرداد) در جریان یک سخنرانی در انجمن قانون اساسی آمریکا در واشنگتن از هیلاری کلینتون به عنوان نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرد.

صحبت های او پس از انتشار پیام ویدئویی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در حمایت از نامزدی کلینتون بود.

همزمان رقیب درون حزبی خانم کلینتون اعلام کرده است که علی رغم فشارها برای کناره گیری، مصمم به ادامه مبارزات انتخاباتی تا زمان برگزاری گردهمایی ملی حزب دموکرات است.

گردهمایی ملی حزب دموکرات برای معرفی نامزد نهایی این حزب در ماه ژوئیه برگزار خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.