وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تظاهرات اعتراضی علیه مسلح شدن ناظران اروپایی در شرق اوکراین

 نظرها
تظاهرات اعتراضی علیه مسلح شدن ناظران اروپایی در شرق اوکراین
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هزاران نفر با تجمع در میدان مرکزی شهر دونتسک نسبت به اعزام نیروهای مسلح سازمان امنیت و همکاری اروپا به مناطق شرقی اوکراین اعتراض کردند.

تعداد تظاهرکنندگان پنج هزار نفر ذکر شده است. در عین حال خبرگزاری تاس روسیه از شصت هزار تظاهرکننده خبر داد. معترضان معتقدند حضور نیروهای مسلح وضعیت را متشنج تر می کند.

یکی از اهالی دونتسک در این تجمع گفت: «تحت پوشش نیروهای مسلح هر واحد تروریستی مانند Right Sector [حزب راست افراطی اوکراین]می تواند با یونیفورم آنها وارد عمل شود.»

دنیس پوشیلین، نماینده جمهوری خودخوانده خلق دونتسک در این تجمع گفت: «ما به وضوح می بینیم که به نظر نیروهای نظامی اوکراین، ناظران مسلح می توانند به آسانی هدف قرار گیرند و باز مثل همیشه آنها ما را متهم خواهند کرد.»

حضور ناظران اروپایی در منطقه شرق اوکراین تاکنون بصورت غیرمسلح بوده است ولی سازمان امنیت و همکاری اروپا در نظر دارد برای حفظ امنیت ناظران و برقراری آرامش، با موافقت کی یف این نیروها را مسلح کند.