خبر فوری
This content is not available in your region

سولار ایمپالس دو در سفر خود به دور زمین به نیویورک رسید

نظرها
سولار ایمپالس دو در سفر خود به دور زمین به نیویورک رسید
اندازه متن Aa Aa

هواپیمای خورشیدی سولار ایمپالس دو در جریان سفر خود به دور زمین، ساعت ۴ صبح روز شنبه به وقت محلی با عبور از فراز مجسمه آزادی در فرودگاه جان اف کندی نیویورک به زمین نشست. این آخرین مرحله از سفر سولار ایمپالس دو در عبور از ایالات متحده آمریکاست.

تیم سوئیسی این هواپیما در جریان حمایت از کارزار فناوری انرژی های پاک، پروژه پرواز این هواپیما را از ماه مارس سال ۲۰۱۵ از ابوظبی آغاز کردند.

سولار ایمپالس دو بدون حتی یک قطره سوخت فسیلی و با کمک چهار موتوری که با انرژی خورشیدی کار می کنند و حاوی ۱۷ هزار سلول خورشیدی بر روی بالهایش می باشد پرواز می کند. این هواپیما در طول روز برق مازاد را در چهار باطری خود برای پروازهای طولانی تر و در طول شب ذخیره می کند.

طول بالهای این هواپیما به اندازه بالهای بوئینگ ۷۴۷ است و وزنش به اندازه یک اتومبیل معمولی می باشد. این هواپیما می تواند تا ارتفاع ۲۸ هزار پایی (۸۵۰۰ متر) اوج بگیرد و می تواند سرعتی بین ۵۵ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت داشته باشد.

در مرحله بعدی سفر سولار ایمپالس دو، این هواپیما از فراز اقیانوس اصلس عبور می کند تا به اروپا برسد و بعد از آن راهی خاورمیانه شود تا بار دیگر در ابوظبی سفر خود به دور زمین را به پایان ببرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.