خبر فوری

داعش مسئول حملات مرگبار در نزدیکی زینبیه دمشق

نظرها
داعش مسئول حملات مرگبار در نزدیکی زینبیه دمشق
اندازه متن Aa Aa

گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) مسئولیت انفجار انتحاری و انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی زینبیه دمشق را برعهده گرفت.

حملات روز شنبه در نزدیکی مقدس ترین حرم شیعیان در سوریه دست کم ۲۰ کشته بر جای گذاشت و دیده بان حقوق بشر سوریه از احتمال افزایش قربانیان بخاطر وضعیت بحرانی تعدادی از زخمی های این حملات خبر داده است.

اولین انفجار هنگامی رخ داد که یک بمبگذار انتحاری کمربندش را منفجر کرد و انفجار دوم در نزدیکی زینبیه و در اثر منفجر شدن یک خودروی بمبگذاری شده اتفاق افتاد.

حمله داعش به نزدیکی زینبیه که برای شیعیان بطور عام و شبه نظامیان شیعه که قبل از رفتن به خط مقدم مبارزه با داعش به زیارت این مکان می آیند اهمیت زیادی دارد، گویای افزایش شکاف فرقه ای در سوریه است.

شورشیان غیر جهادی مخالف دولت سوریه می گویند مداخله نظامی ایران در کنار بشار اسد و حمایت از شبه نظامیان شیعه به جنگ فرقه ای در سوریه دامن می زند و باعث جذب جهادگرایان تندروی سنی به داخل سوریه برای گسترش جنگ فرقه ای می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.