وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

جام ملتهای اروپا؛ احکام زندان برای آشوبگران فوتبال

 نظرها
جام ملتهای اروپا؛ احکام زندان برای آشوبگران فوتبال
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

شنبه پیش از دیدار روسیه و انگلستان در چارچوب جام ملتهای اروپا شهر مارسی، میزبان این مسابقه شاهد یکی از خشنترین اوباشگریها میان هواداران دو تیم بود.

در جریان درگیریها یکی از هواداران تیم ملی انگلستان به بیمارستان منتقل شد که وضعیت سلامتی او در شرایط بحرانی قرار دارد. پلیس فرانسه برخی از آشوبگران را بازداشت کرد که در میان آنها نام شش انگلیسی و یک اتریشی و سه فرانسوی به چشم می خورد.

الکساندر بوث یکی از انگلیسیهایی است که در دادگاه مارسی امروز دو ماه به زندان محکوم شد و پدرش که در دادگاه حاضر بود دستگاه قضا در فرانسه را به زیر سوال برد و حکم دادگاه برای پسرش را شرم آور خواند و گفت که این حکم کاملا بی معنی است.

وکیل این هوادار انگلیسی فوتبال می گوید: «معتقدم این شدیدترین حکمی است که می توانست صادر شود، اما به نظرم در اولین روزهای جام ملتها هستیم و شاید می خواهند تا این حکم درسی باشد برای باقی آشوبگران. تا شاهد چنین اشوبهایی در بازیهای بعدی نباشیم و این حکم پیامی است برای آشوبگران و هولیگانها حاضر در جام ملتها.»

الکس بوث آشپز بیست ساله انگلیسی و یان هپورث پرستار ۴۱ ساله به ترتیب به دو ماه و سه ماه زندان محکوم شدند و در حالیکه پلیس فرانسه حتی موفق نشد یکی از آشوبگران و هولیگانهای روس را که به گفته دادستان مارسی عامل اصلی درگیریها بودند را بازداشت کنند.