خبر فوری
This content is not available in your region

گردهم آیی دگرباشان جنسی در حمایت از قربانیان کشتارِ اورلاندو

نظرها
گردهم آیی دگرباشان جنسی در حمایت از قربانیان کشتارِ اورلاندو
اندازه متن Aa Aa

دگرباشان جنسی، شامگاه یکشنبه برای ادای احترام به قربانیان کشتار اُرلاندو در مقابل کاخ سفید گرد هم آمدند. در سراسر ایالات متحده،از جمله در شیکاگو گروههای سوگوار، خواستار پایانِ خشونت و افزایش رَواداری نسبت به دگرباشانِ جنسی و نیز اقلیتهای قومی شدند.

یکی از حاضران در گردهمایی شیکاگو، درباره حمایت از حقوق اقلیتها می گوید: «در کشوری زندگی می کنیم که یکی از نامزدهای ریاست جمهوری اش، برای رسیدن به کاخ سفید، دارد بر نفرت از مسلمانها و نفرت از مهاجران تکیه می کند. پس ما دگرباشان که خواستارِ عدالت برای همه هستیم باید عدالت را نه فقط برای خودمان بلکه برای مسلمانان، آسیایی ها و هرکسی بخواهیم که دیگران (بی سبب) از او نفرت دارند.»

در غرب ایالات متحده، راهپیمایی دگرباشان جنسی در سانتا موینکای کالیفرنیا نیز زیر تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. به گفته پلیس، دیروز نیز جوانی که تعداد زیادی سلاح و مهمات به همراه داشت در این شهر بازداشت شد.

یکی از شرکت کنندگان در این راهپیمایی می گوید: «فکر می کنم واقعا مهم است که بیرون بیاییم و حضور داشته باشیم. نمی گذاریم تروریستها و امثال آنها جلوی ما را بگیرند باید بیاییم و امروز برای این آزادی که مالِ ماست جشن بگیریم.»

پنجاه تن در تیراندازی روز یکشنبه در یک باشگاه شبانه دگرباشان واقع در اورلاندوی فلوریدا جان باختند. پزشکان گفته اند احتمال دارد شمار قربانیان این فاجعه افزایش پیدا کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.