خبر فوری
This content is not available in your region

تولید نفت خام ایران از سه میلیون و هشتصدهزار بشکه در روز گذشت

نظرها
تولید نفت خام ایران از سه میلیون و هشتصدهزار بشکه در روز گذشت
اندازه متن Aa Aa

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران روز سه‌شنبه با حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد که تولید نفت این کشور از ۲/۷ میلیون بشکه در پنج ماه نخست سال ۱۳۹۲، اکنون از مرز ۳/۸ میلیون بشکه در روز فراتر رفته است.

به گزارش ایرنا،‌ آقای زنگنه همچنین گفت که میزان صادرات نفت ایران در سال ۱۳۹۲ حدود ۹۷۰ هزار بشکه در روز بوده که در خردادماه امسال به حدود دو میلیون بشکه رسیده است.


در ماه‌های گذشته و در پی سقوط قیمت نفت، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و روسیه چند بار تلاش کردند تا برای مقابله با این وضعیت، مانع از افزایش تولید کشورهای عضو شوند؛ تلاشی که به‌ویژه با مخالفت ایران ناکام ماند.

وزیر نفت ایران همچنین اعلام کرد تولید میعانات گازی این کشور در سه سال گذشته از۳۸۰ هزار بشکه در آغاز کار دولت یازدهم (سال ۱۳۹۳)، در حال حاضر به ۶۰۰هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

در هفته‌های گذشته برخی از رسانه‌های ایرانی با انتقاد از عملکرد این کشور در استخراج گاز در میادین مشترک با قطر، این همسایه جنوبی ایران را به «غارت میدان‌های نفتی و گازی مشترک» متهم کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.