خبر فوری

احتمال کم افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا

نظرها
احتمال کم افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا
اندازه متن Aa Aa

نشست دو روزه بانک مرکزی آمریکا چهارشنبه شب به پایان می رسد. کارشناسان در پیش بینی های خود اعلام کرده اند که به دلیل شک و تردید بازارهای مالی در سراسر دنیا نسبت به نتایج همه پرسی خروج و یا عدم خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، احتمال کمی وجود دارد که بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره خود را افزایش دهد.

مایک بیلی، کارشناس «FBB Capital Partners» گفت: «در این مقطع زمانی احتمال کمی وجود دارد نرخ بهره در ماه ژوئیه افزایش یابد. حتی می توانیم پیش بینی کنیم که احتمالا تا پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افزایش نرخ بهره نخواهیم داشت. احتمالا بانک مرکزی آمریکا می گوید اگر در تابستان این نرخ را بالا نبریم، در پاییز نیز به دلیل برگزاری انتخابات [انجام چنین کاری] دشوار خواهد بود.»

اگرچه نرخ بیکاری در ایالات متحده به رقم قابل قبول پنج درصد جمعیت فعال این کشور رسیده، اما اشتغالزایی در آمریکا در ماه مه روند کندی داشته است. سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا برای ایجاد تغییر در نرخ بهره این نهاد، این آمار و ارقام را به دقت بررسی می کنند.

از زمان آغاز بحران جهانی اقتصادی تا کنون تنها یک بار نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا افزایش پیدا کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.