خبر فوری
This content is not available in your region

هشدار سیاستگذاران بانک مرکزی بریتانیا نسبت به «برکسیت»

نظرها
هشدار سیاستگذاران بانک مرکزی بریتانیا نسبت به «برکسیت»
اندازه متن Aa Aa

یک هفته مانده به برگزاری همه پرسی درباره خروج و یا عدم خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، برکسیت، بانک مرکزی بریتانیا یا همان بانک انگلستان، به ریاست مارک کارنی در جریان نشست ماهانه خود نسبت به تبعات منفی خروج این کشور هشدار داده است.

این نهاد پیش بینی کرده خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا متضمن ریسک بالایی برای بازارهای مالی در این کشور خواهد بود و حتی تاثیر منفی نیز برروی اقتصاد دنیا خواهد گذاشت.

رییس بانک مرکزی بریتانیا در پاسخ به نامه یکی از اعضای طرفدار برکسیت مجلس عوام، مبنی بر موضع گیری بانک مرکزی، نهاد تحت امرش را مستقل توصیف کرده است.

سیاستگذاران بانک مرکزی بریتانیا در نشست خود با توجه به برگزاری همه پرسی، تدابیر اضطراری از جمله تامین نقدینگی بانکها در صورت لزوم را تصویب کردند.

بانک انگلستان پیش بینی می کند در صورتی که مردم بریتانیا به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای دهند ارزش پوند در برابر دلار آمریکا دستخوش سقوط شدیدی شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.