خبر فوری
This content is not available in your region

سوئیس بعد از ۲۴ سال تقاضای عضویت در منطقه اقتصادی اروپا را پس می گیرد

نظرها
euronews_icons_loading
سوئیس بعد از ۲۴ سال تقاضای عضویت در منطقه اقتصادی اروپا را پس می گیرد
اندازه متن Aa Aa

سوئیس بعد از ۲۴ سال تقاضای عضویت درمنطقه اقتصادی اروپا را پس می گیرد. نمایندگان دولت سوئیس در سال ۱۹۹۲ درخواست ورود به این نهاد اروپایی را ثبت کرده بودند. اکثریت شهروندان این کشور در اواسط دهه ۹۰ میلادی با شرکت در یک همه پرسی، مخالفت خود را با این تصمیم اعلام کردند اما دولت سوئیس هرگز این درخواست را به صورت رسمی پس نگرفته بود.

این تصمیم که یک هفته پیش از برگزاری رفراندوم خروج یا ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا صورت می گیرد بیشتر معنای نمادین دارد و عملا تغییری در رابطه سوئیس و اتحادیه اروپا ایجاد نمی کند.

این تصمیم روز چهارشنبه با رای موافق ۲۷ عضو در برای ۱۳ مخالف در پارلمان این کشور گرفته شد و بیشتر مورد توجه حزب مردم سوئیس است. آنها می گویند تا وقتی این تقاضای عضویت اعتبار دارد، اتحادیه اروپا با ما مانند کشوری که تقاضای عضویت داده رفتار می کند و نه کشوری که کاملا حاکمیت ارضی مستقل دارد.

مقامات سوئیس گفته اند که روابط دو جانبه با اتحادیه اروپا مانند گذشته ادامه خواهد یافت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.