خبر فوری

ولز روسیه را شکسست داد و به یک هشتم نهایی راه یافت

 نظرها
ولز روسیه را شکسست داد و به یک هشتم نهایی راه یافت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تیم ملی فوتبال ولز توانست با نتیجۀ سه بر صفر روسیه را شکست بدهد و به مرحۀ یک هشتم جام ملت های اروپا راه یابد. علاوه بر تیم ولز، انگلستان نیز توانسته است از گروه «ب» صعود کند و به یک هشتم این بازیها راه یابد.

یکی از هواداران ولز، خوشحال از این پیروزی می گوید: «ما انتظار این پیروزی را داشتیم اما بازیکنان تیم ولز فوق العاده بودند. این بهترین روز زندگی من است و فکر نمی کردن چنین روزی را ببینم.»

تیم روسیه در این بازی نه تنها نتیجه را واگذار کرد بلکه از دور مسابقات نیز حذف شد. هواداران این تیم که طی سه بازی، شاهد دو شکست و یک مساوی تیم ملی خود بودند پس از باخت در مقابل ولز امید خود را به ماندن در این جام از دست دادند.

یکی از هواداران غمگین روس می گوید: «ناراحت کننده است اما زندگی ادامه دارد. ما بازیهای جهانی را در آینده میزبانی خواهیم کرد و باید سعی کنیم تیم بهتری برای این بازیها آماده کنیم اما ولزی ها عالی بازی کردند.»

علاوه بر ولز، انگلستان، ایتالیا و فرانسه از جمله تیم هایی هستند که به مرحلۀ یک هشتم جام بازیهای ملت های اروپا صعود کرده اند. این بازیها روز دهم ژوییه به پایان می رسد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.