خبر فوری
This content is not available in your region

تنش در روابط ایران و بحرین؛ ریشه‌ها و چشم‌اندازها

نظرها
تنش در روابط ایران و بحرین؛ ریشه‌ها و چشم‌اندازها
اندازه متن Aa Aa

سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم، از رهبران معترض شیعیان بحرین، روابط نه‌چندان دوستانه منامه و تهران را بار دیگر متلاطم کرد.
نهادها و شخصیت‌های سیاسی و نظامی ایران عملکرد دولت بحرین را محکوم کرده‌ اند؛ با این حال لحن انتقادها متفاوت است: در حالی‌ که وزارت امورخارجه ایران به دولت بحرین توصیه کرده تا با «پایان دادن به برخوردهای فراقانونی، از تخریب همه پل‌های ارتباط با مردم و رهبران میانه‌روی این کشور پرهیز» کند، قاسم سلیمانی و سپاه پاسداران به منامه درباره وقوع یک انقلاب قریب‌الوقوع و مقاومت مسلحانه، هشدار دادند. گروهی از تحلیلگران سیاسی و همچنین شخصیت‌ها و رسانه‌های اصولگرا، واکنش تند سپاه به بحرین را فراتر از امری مربوط به یک سیاست خارجی توصیف کرده و آن را واکنشی به رویکرد اخیر دستگاه دیپلماسی ایران و به‌ویژه برکناری حسین امیرعبداللهیان از معاونت عربی-آفریقای وزارت امور خارجه، دانسته‌اند.

در برنامه این هفته «همراه با یورونیوز»، دیدگاه‌های شما مخاطبان را با حبیب حسینی‌فرد، کارشناس و تحلیلگر مسائل بین‌المللی در میان گذاشتیم. این برنامه را ببینید.

همچنین می‌توانید نسخه شنیداری این برنامه را بشنوید:

برنامه «همراه با یورونیوز» هر پنجشنبه منعکس کننده نظرات کاربران و مخاطبان یورونیوز در مورد مسائل مهم روز است. این برنامه از طریق گوگل هنگ‌اوتز ضبط و به طور زنده در یوتیوب و وب‌سایت یورونیوز پخش می‌شود. برای شرکت در این برنامه صفحه‌های اجتماعی یورونیوز فارسی در شبکه‌های اجتماعی را دنبال کنید و یا با نشانی ایمیل hamrah@euronews.com تماس بگیرید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.