وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

فعالیتها از مرکز تجاری مالی لندن «سیتی» به نقاط دیگر منتقل خواهد شد

 نظرها
فعالیتها از مرکز تجاری مالی لندن «سیتی» به نقاط دیگر منتقل خواهد شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا احتمال دارد بانکها و نهادهای مالی بزرگ مقر اصلی خود را از لندن به مکانهای دیگری در اتحادیه اروپا منتقل کنند. از سوی دیگر حذف وسیع مشاغل از نهادها و شرکتهای فعال در لندن از دیگر تبعات برکسیت خواهد بود.

پاریس و یا فرانکفورت دو شهری هستند که احتمال زیادی وجود دارد که مرکز فعالیتها به این نقاط منتقل شود.

رودیگر فون روزن، کارشناس امور اقتصادی و مالی از فرانکفورت گفت: «مرکز تجاری مالی لندن بزرگترین قطب مالی دنیاست. با انتقال فعالیتها از این مرکز مواجه خواهیم بود و شهری که بیش از همه احتمال دارد پذیرای این فعالیتها باشد فرانکفورت خواهد بود.»

پس از برکسیت پچیدگی و مشکلاتی بر سر راه فعالیتها، مبادلات شرکتها و نهادهای مالی مستقر در لندن با سایر نقاط اتحادیه اروپا بوجود خواهد آمد، این امر موجب شده بانکهایی چون جی پی مورگان و یا اچ اس بی سی بلافاصله برنامه انتقال فعالیتهای خود را در دستور کار قرار دهند.

پس از مشخص شدن نتیجه همه پرسی بخشهای بانکی در بازارهای بورس در اروپا بیش از سایر بخشها متحمل افت شدید ارزش سهام شده اند.