خبر فوری
This content is not available in your region

تاکید ماریو دراگی بر هماهنگی بین سیاستهای بانکهای مرکزی

نظرها
euronews_icons_loading
تاکید ماریو دراگی بر هماهنگی بین سیاستهای بانکهای مرکزی
اندازه متن Aa Aa

ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا با شرکت در سمینار سالانه این نهاد در سینترا واقع در جنوب پرتغال بدون اشاره به نتیجه همه پرسی ۲۳ ژوئن در بریتانیا مبنی بر خروج این کشور از اتحادیه اروپا، از اهمیت هماهنگی سیاستهای بانکهای مرکزی دنیا سخن به میان آورد.

ماریو دراگی گفت: «شاید همانگی بین سیاستهای پولی ضروری نباشد اما می توانیم از آن به نفع خود بهره برداری کنیم. منظور از این هماهنگی تشخیص ریشه های مشکلاتی است که با آن مواجه هستیم. همچنین ایجاد تعهد برای درنظر گرفتن ریشه مشکلات در زمان تدوین سیاستهای داخلی.»

آقای دراگی با اشاره به نوسان در بازارهای بورس بعنوان مثال، تدابیر و سیاستهای اقتصادی و پولی را عامل آن نداسته بلکه کمیت و شدت اجرای آنها را منشاء این نوسان دانسته که بانکهای مرکزی برای این موضوع می توانند با یکدیگر هماهنگی ایجاد کنند.

پس از مشخص شدن نتیجه همه پرسی برکسیت بانک مرکزی اروپا از آمادگی خود برای مقابله با تبعات منفی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا برروی بازارهای مالی خبر داده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.