خبر فوری
This content is not available in your region

برپایی نمایشگاه دیوید هاکنی در آکادمی هنر لندن

euronews_icons_loading
برپایی نمایشگاه دیوید هاکنی در آکادمی هنر لندن
اندازه متن Aa Aa

دیوید هاکنی، نقاش و هنرمند بریتانیایی با مجموعه ای از آثار خود به آکادمی سلطنتی هنر لندن بازگشته است. این هنرمند ۷۶ ساله یکی از نام های تاثیر گذار در جنبش هنری پاپ آرت محسوب می شود. دیوید هاکنی در جوانی به لس آنجلس مهاجرت کرد و بخش مهمی از آثارش را آنجا خلق کرد. نمایشگاه آثار دیوید هاکنی بازتاب پویایی دائمی او، زندگی و ارتباطش با دنیای هنر است.

برگزار کننده این نمایشگاه می گوید: «نقاشی صورت بخش مهمی از کار او است، از سال ۱۹۵۴ پرتره می کشید، پرتره خودش یا اعضای خانواده. او بشدت به مردم و معاشرت با آنهاعلاقمند است. آوردن همه آدم ها به لس آنجلس اهمیت زیادی داشت. او نسبت به تاثیر دوربین عکاسی در برداشت ما از پرتره توجه خاصی دارد و آن را به چالش می گیرد. بعضی از کارهایش نظر او در باره عکاسی است.»

دیوید هاکنی هنرمندی با شهرت بین المللی در زمینه نقاشی، چاپگری، طراحی صحنه و عکاسی است که همیشه برای بازکردن قلمرو دیگری برای آفرینش و تجربه کردن زندگی تلاش می کند. آثار این هنرمند در نمایشگاهی با عنوان «دیوید هاکنی آر ای: ۸۲ پرتره و یک طبیعت بی جان» (David Hockney RA: 82 Portraits and 1 Still-life) تا دوم اکتبر (۱۱ مهر) در آکادمی سلطنتی هنر لندن برپا خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.