خبر فوری

وزیر اول اسکاتلند: مسیر آسانی برای بقا در اتحادیه اروپا در پیش نداریم

 نظرها
وزیر اول اسکاتلند: مسیر آسانی برای بقا در اتحادیه اروپا در پیش نداریم
اندازه متن Aa Aa

نیکولا استرجن، وزیر اول اسکاتلند پس از ملاقات با مقامات اتحادیه اروپا در بروکسل مذاکرات انجام شده بین دو طرف را امیدوار کننده خواند هرچند به گفته او اسکاتلند مسیر آسانی را برای باقی ماندن در اتحادیه اروپا در پیش ندارد.

وزیر اول اسکاتلند پس از ملاقات با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا در جریان یک کنفرانس خبری بر اراده موجود نزد مقامات اسکاتلند برای ادامه عضویت در اتحادیه اروپا تاکید کرد.

نیکولا استرجن گفت: «اگر راهی برای بقای اسکاتلند در اتحادیه اروپا وجود داشته باشد من مصمم به یافتن و آزمودن آن راه هستم. تمام گزینه ها روی میز هستند. من چالشهای پیش رو را دست کم نمی گیرم اما امروز از اراده موجود برای شنیدن سخنانمان امیدوار شدم.»

ملاقات وزیر اول اسکاتلند با مقامات اتحادیه اروپا از جمله مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا به دنبال همه پرسی هفته گذشته و رای اکثریت بریتانیایی ها به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا صورت می گیرد. بیش از ۶۰ درصد از اهالی اسکاتلند در جریان این همه پرسی خواهان ادامه عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا شده بودند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.