خبر فوری
This content is not available in your region

دیدار وزرای امور خارجه ترکیه و روسیه و تأکید بر مبارزه مشترک با تروریسم

نظرها
دیدار وزرای امور خارجه ترکیه و روسیه و تأکید بر مبارزه مشترک با تروریسم
اندازه متن Aa Aa

با آغاز روند عادی سازی روابط بین ترکیه و روسیه، مولود چاوش اوغلو و سرگئی لاوروف، وزرای امور خارجه دو کشور با هم دیدار کردند.

به دنبال این دیدار که در اقامتگاه لاوروف در شهر سوچی صورت گرفت، وزیر امور خارجه ترکیه گفت: «رؤسای جمهوری دو کشور بعد از ارسال نامه آقای اردوغان، تلفنی با هم گفتگو کردند. این گفتگو بسیار سازنده بود. رؤسای جمهوری تأکید کرده اند که عادی سازی روابط را پی گیری کنیم و آن را به سطح مطلوب برسانیم.»

وزیر امور خارجه روسیه نیز در اظهار نظری جداگانه در این باره گفت: «همکاری ما برای مبارزه با تروریسم ضرورت بیشتری پیدا کرده، و ما در همین راستا کارگروه مشترکی، با حضور نمایندگان وزرای امور خارجه و نیروهای ویژه دو کشور ایجاد کرده ایم.»

روابط مسکو و آنکارا از نوامبر سال گذشته، در پی اقدام ترکیه به سرنگون سازی یک جنگنده روسی در مرز سوریه، به شدت تیره شده بود. با عذرخواهی رسمی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دستور عادی سازی مناسبات دو کشور را صادر کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.