وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

درخشش جودوکاران مغول در رقابتهای جایزه بزرگ اولان باتور

 نظرها
درخشش جودوکاران مغول در رقابتهای جایزه بزرگ اولان باتور
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رقابتهای جودوی جایزه بزرگ مغولستان روز یکشنبه در اولان باتور پایان یافت و طی سه روز مبارزه جودوکاران میزبان ۹ مدال طلا از مجموع ۱۴ مدال طلای این رقابت ها را به نام خود ثبت کردند.

در دسته منهای ۷۸ کیلوی زنان، لخادمِج پوروجارگال قدرت خود را در آستانه بازیهای المپیک ریو بار دیگر به نمایش گذاشت. این جودوکار مغول در فینال با بریجیتا ماتیچ روبرو شد و حریف کروات خود، قهرمان جوانان جهان را با امتیاز وازاآری و اقتدار کامل از پیش روی برداشت.

در فینال باضافه ۷۸ کیلوی زنان، ایدالیس اورتیز مدافع عنوان قهرمانی المپیک، همانند دو مسابقه قبلی خود با امتیاز ایپون به برتری رسید تا برای سومین مرتبه متوالی در رقابتهای جایزه بزرگ طلا بگیرد. این جودوکار ۲۶ ساله کوبایی در مبارزه پایانی با اقتدار کامل بر جاوزما اودخو از مغولستان غلبه کرد.

در منهای ۱۰۰ کیلوی مردان، این زلیم کاتسویف بود که شادی را به کاروان جمهوری آذربایجان هدیه کرد. این جودوکار پرآتیه کاری کرد کارستان و با یک امتیاز وازاآری، ایشدورج داشدولام را جلوی چشم هموطنانش شکست داد تا کارنامه اش در ۱۷ سالگی به یک مدال طلای رقابتهای جایزه بزرگ مزین شود.