خبر فوری

ائتلاف حاکم در استرالیا پیروز انتخابات پارلمانی در این کشور

 نظرها
ائتلاف حاکم در استرالیا پیروز انتخابات پارلمانی در این کشور
اندازه متن Aa Aa

هشت روز پس از برگزاری انتخابات پارلمانی در استرالیا، مالکوم ترنبال نخست وزیر و رهبر ائتلاف محافظه کار حاکم روز یکشنبه از پیروزی در این انتخابات خبر داد.

ترنبال در حالی بار دیگر مامور تشکیل دولت شده که حزب اش با کسب ۷۴ کرسی، اکثریت را در مجلس نمایندگان از دست داده است.

نخست وزیر استرالیا پس از اعلام پیروزی در انتخابات گفت: «روز بسیار بزرگی است. باید در این روز بزرگ از مردم استرالیا برای تصمیمی که در این انتخابات گرفتند، تشکر کرد. باید همچنین باردیگر به آنها اطمینان داد که با عزم و اراده تلاش خواهد شد از این پارلمان، دولتی مطلوب بیرون بیاید.»

حزب کارگر به رهبری بیل شورتن که در راس جناح اپوزیسیون است، ضمن قبول شکست در انتخابات خواهان همکاری با ترانبل جهت یافتن زمینه های همکاری در پارلمان شده است.

بیل شورتن می گوید: «امیدوارم ائتلاف حاکم وظیفه خود را به خوبی در قبال مردم انجام دهد و دولت خوبی تشکیل دهد. مردم استرالیا چیزی کمتر از این، از مجلس چهل و پنجم انتظار ندارند. آنها با انتخاب ترکیب نمایندگان به صراحت نشان دادند که خواهان همکاری بین ما هستند.»

استرالیا از سال ۲۰۰۷ تاکنون مدام شاهد تغییرات دوره ای مداوم در سطح نخست وزیری است. سهم حزب کارگر مهمترین رقیب ائتلاف حاکم از این انتخابات ۶۶ کرسی بود و ۵ کرسی نیز نصیب احزاب مستقل شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.