خبر فوری
This content is not available in your region

آیا اسپانیا و پرتغال به دلیل تخلف بودجه ای جریمه خواهند شد؟

نظرها
euronews_icons_loading
آیا اسپانیا و پرتغال به دلیل تخلف بودجه ای جریمه خواهند شد؟
اندازه متن Aa Aa

وزرای دارایی منطقه پولی یورو (گروه یورو) در نشست روز دوشنبه خود در بروکسل درباره تخلف بودجه ای اسپانیا و پرتغال گفتگو کردند.

یرون دیسلبلوم، رییس گروه یورو در این زمینه گفت: «هر دو کشور مشکلات بودجه ای دارند و باید این مشکلات را برطرف کنند. سئوال این است که این کشورها باید برای حل این مسئله چه کارهای دیگری انجام دهند و همچنین به چه مدت زمانی احتیاج دارند.»

بر اساس قوانین اتحادیه اروپا، کسری بودجه کشورهای عضو گروه یورو نباید بیش از سه درصد تولید ناخالص داخلی آنها باشد.

لوئیس دگیندوس، وزیر دارایی اسپانیا اظهار داشت: «معتقدم اسپانیا و پرتغال، با اینکه مواردشان با هم متفاوت است، نباید تحریم شوند. این موضع ماست و معتقدم که همین اتفاق هم می افتد.»

ایزابل داسیلوا، گزارشگر یورونیوز از بروکسل گفت: «با وجود اینکه فقط کشورهای عضو گروه یورو حق رای دارند تصمیم نهایی در نشست روز سه شنبه وزرای داراییِ اتحادیه اروپا گرفته خواهد شد. در صورت رای به جریمه شدن پرتغال و اسپانیا، این دو کشور ۱۰ روز وقت دارند شکایت خود را به کمیسیون اروپا ارسال کنند و این کمیسیون هم تا آخر ماه ژوئن فرصت خواهد داشت نظر خود را اعلام کند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.