خبر فوری
This content is not available in your region

رهبران اتحادیه اروپا در حال آماده سازی این بلوک برای خروج بریتانیا

نظرها
euronews_icons_loading
رهبران اتحادیه اروپا در حال آماده سازی این بلوک برای خروج بریتانیا
اندازه متن Aa Aa

رهبران اتحادیه اروپا در حال آماده سازی این بلوک برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هستند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان روز دوشنبه گفت که بریتانیا باید بسرعت شفاف سازی کند که چطور می خواهد آینده مناسباتش با اتحادیه اروپا را شکل دهد.

صدراعظم آلمان با هشدار اینکه مذاکرات میان بریتانیا و اتحادیه اروپا دشوار خواهد بود، افزود: «از چشم انداز آلمان، فقط می توانم تاکید کنم که بریتانیا یک شریک مهم است و ما می خواهیم که در آینده روابط نزدیکی داشته باشیم. البته اتحادیه اروپا و ۲۷ عضو آن باید بتوانند از منافعشان محافظت کنند. مثلا هر کس می خواهد دسترسی آزاد به بازار اروپا داشته باشد باید در عوض همه آزادی های اساسی از جمله حرکت آزاد شهروندان را بپذیرد.»

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه نیز در پاریس و در جریان دیدار با جاکوب زوما، رئیس جمهوری آفریقای جنوبی به موضوع برکسیت اشاره کرد و گفت: «برکسیت هیچ پیامدی برای مناسبات میان اتحادیه اروپا و آفریقای جنوبی ندارد.»

رئیس جمهوری فرانسه از ۲۹ تا ۳۱ تیرماه (۱۹ تا ۲۱ ژوئیه) در سفری اروپایی از پرتغال، جمهوری چک، اتریش، اسلواکی و ایرلند دیدار خواهد کرد تا بعد از رفراندوم خروج بریتانیا، انگیزه و انرژی تازه ای در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ایجاد کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.