خبر فوری
This content is not available in your region

کشته شدن ۶ پلیس کنیا توسط فرد مظنون به عضویت در الشباب

نظرها
کشته شدن ۶ پلیس کنیا توسط فرد مظنون به عضویت در الشباب
اندازه متن Aa Aa

یک فرد مظنون به همکاری با گروه شبه نظامی الشباب، روز پنجشنبه ۱۴ ژوئیه، با ربودن اسلحه از دست نگهبان در بازداشتگاه مرکز پلیس کاپنگوریا در شرق کنیا، دستکم پنج افسر پلیس این کشور را به قتل رساند.

ژنرال جوزف بیونت گفت که پس از گروگان گرفتن زندانیان دیگر توسط این فرد، نیروهای ویژه پلیس محوطه اطراف این ایستگاه پلیس را محاصره کردند. او اضافه کرد که در نهایت این گروگانگیری با کشته شدن گروگانگیر به پایان رسید.

یک افسر پلیس که نخواست نام او فاش شود گفته است که این فرد برای بازجویی در مرکز پلیس بازداشت شده بود و مظنون به همکاری با گروه تروریستی الشباب بوده است.

گروه الشباب در سالهای اخیر با سربازگیری از جوانان کنیا حملاتی را علیه دولت این کشورانجام داده است. این گروه اظهار کرده که قصد دارد با این حملات سربازان کنیا که بخشی از نیروی ویژه آفریقا برای مبارزه با الشباب هستند را مجبور به خروج از سومالی کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.