خبر فوری

سوگواری به یاد قربانیان در نیس

 نظرها
سوگواری به یاد قربانیان در نیس
اندازه متن Aa Aa

دو روز پس از حمله تروریستی نیس، بازماندگان قربانیان و شهروندان گمنام به پروموناد دز آنگله می آیند تا گل بیاورند یا به یاد جانباختگان پیامی بگذارند؛ پیامهایی حاکی از خشم و اندوه، از تکرار حملات تروریستی.

میریام دائوری، یکی از شهروندان سوگوار می گوید:«ماتم و زاری زیادی دیدیم اما نمی شود در این حال باقی ماند. باید (زندگی را) ادامه داد.»

ربکا ژیرشوم، شهروندی سالمند می گوید: «ممکن بود من هم جزو قربانیان باشم، دختر ۲۱ ساله ام هم همینطور، آنشب او به من گفت خیال بیرون رفتن ندارم. قرار بود آنجا باشد. اما نرفت. کسانی که کشته شدند و خانواده هایشان، فردا چه می کشند؟»

تصاویری از دوربین امنیتی یکی از بارهای کنار ساحل نیز به تازگی منتشر شده است. شهرزاد که صاحب یکی از این بارها که مردم را در هنگام حادثه پناه داده می گوید: «سعی کردیم همه افراد را بیاوریم داخل بار. هر کس داشت به یک سو فرار می کرد. در چهره و نگاه مردم ترس را می دیدم.»

بسیاری از ساکنان شهر ساحلی نیس همچنان در شوک حادثه پنجشنبه شب به سر می برند. هوسم بونویگا، یکی از آنهاست و می گوید: «باور کنید صحنه هایی که دیدم، نمی گذارد بخوابم. از آن موقع الان دو شب است که نخوابیده ام. به محض اینکه پنچ دقیقه چشم روی هم می گذارم همان صحنه ها جلوی چشمم می آید.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.