خبر فوری
This content is not available in your region

صندوق بین المللی پول: برکسیت آهنگ رشد جهانی اقتصاد را کند می کند

نظرها
euronews_icons_loading
صندوق بین المللی پول: برکسیت آهنگ رشد جهانی اقتصاد را کند می کند
اندازه متن Aa Aa

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، برکسیت، موجب شده صندوق بین المللی پول نسبت به رشد جهانی اقتصاد بدبین باشد و در پیش بینی های خود در این رابطه تجدیدنظر کند.

رشد اقتصاد جهانی برای سال ۲۰۱۶ میلادی ۳.۱ درصد پیش بینی شده که ۰.۱ درصد نسبت به پیش بینی های قبلی این نهاد کاهش دارد.

مدیر بخش تحقیق و مطالعات صندوق بین المللی پول گفت: «یک روز پیش از برگزاری همه پرسی برکسیت ما میانگین رشد اقتصادی ۲۰۱۶- ۲۰۱۷ را با افزایش پیش بینی می کردیم، اما برکسیت مشکلات زیادی ایجاد کرد.» این مدیر در ادامه درباره تبعات برکسیت گفت: «اشاره به این نکته که تبعات واقعی مربوط به برکسیت به تدریج نمایان می شوند حائز اهمیت است. با توجه به تردیدهای اقتصادی و سیاسی، که در بلند مدت باید برطرف شوند، شاید طی چندین ماه این اثرات محسوس باشند.»

صندوق بین المللی پول در ارزیابی های خود اعلام کرده تبعات منفی برکسیت در حال حاضر ناچیز است. به اعتقاد این نهاد اگر بریتانیا با اتحادیه اروپا برسر تبیین روابط جدید اقتصادیشان با یکدیگر به توافق نرسند، تبعات منفی برکسیت بعد بسیار بزرگی به خود خواهد گرفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.