وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

استونی؛ کلاسهای رهبری ارکستر در فرهنگستان هنر «یروی»

استونی؛ کلاسهای رهبری ارکستر در فرهنگستان هنر «یروی»
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یکی از مهمترین ویژگی های جشنواره موسیقی پرنو، فرهنگستان بین المللی یَروی برای رهبری ارکستر است که کلاس های پیشرفته برای رهبران جوان برگزار می کند. این کلاس ها فرصت منحصربفردی برای این رهبران جوان است که از دانش و تجربه بزرگترین رهبران ارکستر سالهای اخیر بهره ببرند.

این فرهنگستان را نیمه یروی (Neeme Järvi) در سال ۲۰۰۰ بنیان گذاشت. او که یکی از ماهرترین رهبران ارکستر در سالهای اخیر است هنرمندی پرجذبه و به یادماندنی است که کشورش استونی را در سال ۱۹۸۰ میلادی هنگامی که هنوز تحت سلطه شوروی سابق بود ترک کرد.

وی می گوید: «در اتحاد جماهیر شوروی دین داری ممنوع بود. “کردو” اثر آروو پرت (Arvo Pärt) را اجرا کردم که اکنون بیشتر از هر آهنگساز معاصری آثارش را اجرا می کنند، و جنجال بزرگی به پا شد. پرسیدم “چرا“؟ گفتند: “چون قطعه مذهبی است”. گفتم “اما همکار من پسیون باخ را اجرا کرد. چرا این قطعه را می شود اجرا کرد؟” و جواب دادند: “برای اینکه باخ آهنگساز جمهوری دمکراتیک آلمان است.“»