خبر فوری
This content is not available in your region

وزیر خارجه بریتانیا: روسیه می تواند رژیم اسد را به مذاکره ترغیب کند

نظرها
euronews_icons_loading
وزیر خارجه بریتانیا: روسیه می تواند رژیم اسد را به مذاکره ترغیب کند
اندازه متن Aa Aa

بوریس جانسون، وزیر امورخارجه بریتانیا می گوید روسیه می تواند بشار اسد را به پای میز مذاکره بیاورد.

آقای جانسون که روز سه شنبه در یک نشست خبری مشترک با همتای آمریکایی اش در لندن سخن می گفت درباره وضعیت سوریه یادآور شد: «تمامی کشور با فاجعه بشری دیگری رو به رو است و بنابراین جهشی دوباره در شمار پناهجویانی که در پی فرار از سوریه هستند دیده می شود. روسیه به ویژه توانایی ویژه ای برای ترغیب رژیم سوریه درخصوص پایان کشتار و بازگشت به میز مذاکره دارد.»

جان کری، وزیر امورخارجه ایالات متحده آمریکا نیز در این نشست بر ضرورت همکاری در جامعه بین الملل برای مقابله با تروریسم تاکید کرد.

آقای کری گفت: « درباره امنیت مردم که تهدید می شود؛ چنانچه امروز توسط یک جوان در یک قطار با تبر صورت گرفت یا فردی آشفته حال که با کامیون شماری زیادی از مردم را زیر می گیرد، در واقع هیچ یک از این موارد میزان تعهد ما را کاهش نمی دهد و ما را مثل همیشه قوی نگه می دارد.»

فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به همراه وزیران امورخارجه ایتالیا، آلمان و فرانسه برای گفت و گو با همتای بریتانیایی خود در لندن به سر می برند. آقای جانسون نیز روز پنجشنبه در واشینگتن خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.