خبر فوری

برادر و قاتل قندیل بلوچ در دادگاهی در مولتان پاکستان حاضر شد

 نظرها
برادر و قاتل قندیل بلوچ در دادگاهی در مولتان پاکستان حاضر شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

محمد وسیم، برادری که جمعه گذشته خواهرش قندیل بلوچ را خفه کرد و جان وی را ستاند امروز چهارشنبه در دادگاهی در مولتان پاکستان حاضر شد.

محمد وسیم پیش تر با اعتراف به قتل خواهرش گفته بود که او را بخاطر «بی حرمتی به خانواده و نام بلوچ» کشته است و از کشتن وی متاسف نیست.

سالانه در پاکستان بیش از ۵۰۰ نفر که اغلبشان زن هستند اغلب بدست خانواده و بستگان خود قربانی قتل های ناموسی می شوند.

فوزیه عظیم در پاکستان به قندیل بلوچ یا کیم کارداشیان معروف بود. او در انتشار عکس ها و تصاویریش در شبکه های اجتماعی و آنلاین هراسی نداشت.

در آخرین تصاویری که از قندیل بلوچ منتشر شد وی در کنار عبدالقوی، مفتی معروف پاکستان دیده می شود. آقای عبدالقوی که وی تحقیق بعمل می آید گفته است مرگ قندیل بلوچ باید درسی باشد برای آنهایی که در پی لکه دار کردن نام روحانیون هستند.

برای گروهی که طی تظاهراتی در اسلام آباد، پایتخت، از قندیل بلوچ دفاع کردند و خواستار پایان یافتن قتل های ناموسی در پاکستان شدند قندیل بلوچ فمینیستی بود بی باک و برای گروهی دیگر چهره ای بود ضدمذهب.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.