خبر فوری
This content is not available in your region

ابراز همدردی صدراعظم آلمان با خانواده های قربانیان مونیخ

نظرها
ابراز همدردی صدراعظم آلمان با خانواده های قربانیان مونیخ
اندازه متن Aa Aa

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در سخنانی با خانواده های قربانیان تیراندازی مرگبار در مونیخ ابراز همدردی کرد و گفت این حادثه تمام جامعه آلمان را در غم فرو برده است.

وی همچنین اطمینان داد که نیروهای امنیتی آلمان تمام تلاش خود را برای بازگرداندن امنیت به جامعه انجام خواهند داد.

صدر اعظم آلمان گفت: «من به عنوان نماینده دولت می گویم که تمامی ما برای آنهایی که دیگر به خانه هایشان و نزد خانواده هایشان بازنگشتند، عزادار هستیم. با خانواده ها، والدین یا فرزندانی که امروز جای عزیزانشان خالی است، ابراز همدردی می کنیم. به یادتان هستیم و رنج شما را می فهمیم.»

همزمان مقام های سیاسی ایالت بایرن در آلمان روز شنبه با تجمع در محل تیراندازی و اهدای گل، یاد قربانیان را گرامی داشتند و به یاد کشته شدگان یک دقیقه سکوت کردند.

هورشت زیهوفر، نخست وزیر ایالت بایرن در سخنانی گفت: «البته که مردم این ایالت احساس ناامنی می کنند. بسیاری از آنها نگرانند زیرا یکبار دیگر مردم بی گناه و بی دفاع قربانی خشونت شدند. اما اجازه نمی دهیم این ناامنی و ترس زندگی ما را فراگیرد.»

آقای زیهوفر همچنین تاکید کرد که این اتفاق ها نباید دموکراسی و آزادی را در آلمان تحت تاثیر قرار دهد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.