وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

وزیر کشور آلمان: مهاجم مونیخ به حمله و کشتار با سلاح علاقه داشته است

 نظرها
وزیر کشور آلمان: مهاجم مونیخ به حمله و کشتار با سلاح علاقه داشته است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزیر کشور آلمان می گوید هیچ رابطه ای میان مهاجم مسلح شهر مونیخ و شبکه های تروریستی وجود ندارد.

توماس دمزیر، در یک نشست خبری با تاکید بر دیدار خود با مقام های عالی رتبه امنیتی آلمان اظهار داشت که فرد مهاجم هیچ سابقه جنایی یا قضایی نداشته است.

وی گفت: «در مورد انگیزه های این عمل هنوز به نتیجه گیری قطعی دست نیافته ایم. در حال حاضر می دانیم که در آپارتمان و محل زندگی این فرد تجهیزات و وسایلی کشف و ضبط شده که نشان می دهد این فرد علاقه به حملات وحشیانه و کشتار با اسلحه داشته است.»

وزیر کشور آلمان همچنین تائید کرد که این جوان ۱۸ ساله که ملیت ایرانی- آلمانی داشته و در مونیخ به دنیا آمده، پس از کشتار قربانیان اقدام به خودکشی کرده است.

در جریان تیراندازی مرگبار در مرکز خرید المپیا در شهر مونیخ ۹ نفر کشته و ۲۷ نفر مجروح شدند که حال ۱۰ تن از جمله یک پسر ۱۳ ساله وخیم گزارش شده است.

همچنین ۷ تن از کشته شدگان این حادثه نوجوان بوده اند که ۳ نفر اهل کوزوو، ۳ تن دارای ملیت ترکیه و یک نفر نیز اهل یونان بوده است.

پلیس گفته است که فرد مهاجم به علت افسردگی مدتی را در یک مرکز روانپزشکی تحت درمان بوده است.

از حادثه تیراندازی دو ویدئو منتشر شده که یکی از آنها فرد مهاجم را در حال تیراندازی به سمت مردم نشان می دهد و در ویدئوی دیگر نیز فرد مهاجم در حال قدن زدن روی پشت بام ساختمانی است که ناگهان شلیک می کند.