خبر فوری
This content is not available in your region

برپایی مراسم دعا در کلیساهای کاتولیک فرانسه پس از حمله تروریستی

نظرها
euronews_icons_loading
برپایی مراسم دعا در کلیساهای کاتولیک فرانسه پس از حمله تروریستی
اندازه متن Aa Aa

در پی حمله تروریستی در کلیسایی در استان نرماندی که مرگ یگ کشیش را در پی داشت، در کلیساهای کاتولیک فرانسه مراسم دعا برپا شد.

گروهی از ساکنان شهر لیون فرانسه با تجمع در کلیسای سنت ژان، ضمن برپایی مراسم دعا یاد کشیش کشته شده در این حمله تروریستی را گرامی داشتند. شرکت کنندگان در این مراسمی از ادیان مختلف بودند.

پاتریک لوگال، اسقف لیون گفت: «چیزهایی هستند که سبب رنجش ما می شوند اما دوست نداریم درباره آنها صحبت کنیم. حتی نمی خواهیم آنها را به رسمیت بشناسیم اما ناگهان به ما صدمه می زنند و در مقابل ما قرار می گیرند. اما همانطور که در کتاب مقدس آمده این حقیقت است که سبب رهایی ما می شود. حقیقت را می پذیریم، با آن روبرو می شویم و می بینیم که چه کاری از ما ساخته است. می دانید زمانی که تایتانیک به صخره یخی برخورد نابود شد اما قبل از آن می توانستیم کاری انجام دهیم.»

یک شهروند مسلمان که در این مراسم شرکت کرده نیز به یورونیوز می گوید: «به اینجا آمده ام برای اینکه همبستگی و تاسف و ناراحتی خود را به جامعه کاتولیک ها ابراز کنم. همه ما مسلمانان نیز از این حادثه بسیار متاثر شده ایم.»

یک شهروند مسیحی نیز می گوید: «اینجا هستم تا بگوییم، خداوند سراسر عشق است و زمانی که چنین اتفاقات وحشتناکی رخ می دهد این خداوند است ما را با هم متحد می کند. حمله به مردم بی گناه را نمی توان حتی جنگ نامید. آنها افراد بی سلاح را هدف قرار می دهند.»

فردریک پونسارد، خبرنگار یورونیوز از محل برپایی مراسم دعا می گوید: «در شهر لیون نیز واکنش ها به این حادثه همچون دیگر شهرهای فرانسه با اندوه و حیرت و نگرانی همراه بود. با وجود این حادثه، کلیسا در تلاش است پیام دوستی و آشتی همراه با بخشش و امید به مردم ارسال کند.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.