خبر فوری

ورود هزار مهاجر از مدیترانه به ایتالیا در سه روز

نظرها
ورود هزار مهاجر از مدیترانه به ایتالیا در سه روز
اندازه متن Aa Aa

گارد ساحلی ایتالیا صبح روز جمعه حدود ۶۰۰ مهاجر آفریقای شمالی را در مدیترانه نجات داد. بدین ترتیب شمار کسانی که در سه روز گذشته از دریا وارد این کشور شده اند به بیش از هزارنفر رسیده است.

آمار منتشر شده نشان می دهد از مهاجرانی که در سال گذشته حکم بازگشت به کشورشان را دریافت کرده اند، تنها ۶ درصد به آفریقا بازگشته اند.

ایتالیا از ۲۸ ژوئیه (۷ مرداد) کارزاری اینترنتی را با عنوان «آگاهی مهاجران»، با هدف منصرف کردن مهاجران آفریقای شمالی از سفر به اروپا راه اندازی کرده است.

این کارزار ۱.۵ میلیون یورو هزینه دربر داشته و به سه زبان عربی، انگلیسی و فرانسه است.

دولت ایتالیا امیدوار است با اطلاع رسانی درباره خطراتی که سفر به اروپای مرکزی دارد، از سیل مهاجران اقتصادی آفریقای شمالی به این کشور کم کند.

براساس گزارش سازمان بین المللی مهاجرات از ابتدای سال ۲۰۱۶، حدود ۳هزار نفر جان خود را در تلاش برای رسیدن به ایتالیا از دست داده ا ند و درخواست پناهندگی ۶۰ درصد مهاجران آفریقایی شمالی رد شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.