خبر فوری

سازمان ملل خواهان مدیریت کمک رسانی به حلب شد

 نظرها
سازمان ملل خواهان مدیریت کمک رسانی به حلب شد
اندازه متن Aa Aa

سازمان ملل متحد از روسیه خواست مسئولیت مدیریت کمک رسانی به مردم شهر حلب را به این سازمان واگذار کند.

روز پنجشنبه دولت روسیه اعلام کرد که با موافقت دولت سوریه، چهار مسیر را برای ارسال کمکهای غیرنظامی به مردم جنگ زده حلب آماده کرده است.

در هفته های اخیر نیروهای دولتی در سوریه توانسته اند در شهر حلب و مناطق اطراف پیشروی کنند و نیروهای مخالف دولت را عقب برانند.

استفان دی میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در بحران سوریه می گوید: «ما به روسیه پیشنهاد می کنیم که مدیریت این مسیرهای کمک رسانی را به ما بسپارد. سازمان ملل متحد و سازمانهای همکارش می دانند که چطور این مسیرها را مدیریت کنند. ما در این زمینه تجربه داریم و کار خود را بلدیم. ارائه کمکهای غیرنظامی و یاری رساندن به غیرنظامیان دقیقا همان کاری است که سازمان ملل انجام می دهد.»

آقای دی میستورا با اشاره به وضعیت بحرانی حلب گفت: «شما چطور انتظار دارید که هزاران نفر از سوریه ای ها در شرایطی که بمب از آسمان می بارد، قدم در این مسیرها بگذارند؟»

شهر حلب و مناطق اطراف آن عمدتا بین نیروهای دولت سوریه و نیروهای شورشی مخالف دولت تقسیم شده اند. این مناطق با مناطقی هم مرز هستند که بخشهایی از آن در اختیار داعش است و بخشهای دیگر تحت کنترل کردها است. نیروهای دولت سوریه تلاش می کنند کنترل کامل شهر حلب را در دست بگیرند.

دولت روسیه مخالفان بشار اسد را ترغیب کرده است که داوطلبانه خود را تسلیم کنند. همزمان بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه فرمان عفو تازه ای صادر کرده است تا کسانی که داوطلبانه سلاح خود را زمین می گذارند، تحت شرایطی، از محاکمه معاف شوند.

در ماه های اخیر بیش از هزار غیرنظامی در شهر حلب کشته شده اند که صدها نفر از آنها کودک بوده اند.

سازمان ملل متحد هشدار داده است که بیش از سیصد هزار نفر در شهر حلب محاصره شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.