خبر فوری
This content is not available in your region

اپلیکیشن نمایشنامه های شکسپیر با گفتار هنرمندان آشنا

اپلیکیشن نمایشنامه های شکسپیر با گفتار هنرمندان آشنا
اندازه متن Aa Aa

همزمان با برگزاری چهارصدمین سالمرگ ویلیام شکسپیر، گروهی از هنرمندان بریتانیایی با تهیه یک اپلیکیشن خواندن متون این نویسنده شهیر را برای مخاطبان ساده تر کرده اند.

این اپلیکیشن در لندن با شرکت این بازیگران از جمله ایان مک کلن معرفی شد. او می گوید: ««از زمانی که شکسپیر را در مدرسه می خواندیم همیشه حس می کردم این راه درستی برای معرفی و لذت بردن از شکسپیر نیست. بهترین راه زمانی است که نمایشنامه های او روی صحنه اجرا می شوند و ما با بازیگرانی که نوشته های او را می خوانند در یک جا هستیم.»

این اپلیکیشن برای آی پد ساخته شده است و مخاطب شاهد حرکت متن کامل نمایشنامه شکسپیر روی پایین صفحه و چهره بازیگران در حال خواندن متن نمایشنامه در بالای صفحه نمایش است.

قرار است تمام ۳۷ نمایشنامه شکسپیر سرانجام روی اپلیکیشن قرار داده شوند. اپلیکیشن شامل اطلاعاتی اضافی از جمله جزییات و حاشیه نویسی ها، نقشه شخصیتهای داستان و دوره زندگی شکسپیر است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.