خبر فوری

جمهوری آذربایجان؛ هشتمین دوره جشنواره بین المللی موسیقی قبه له

جمهوری آذربایجان؛ هشتمین دوره جشنواره بین المللی موسیقی قبه له
اندازه متن Aa Aa

شهر قبه له در جمهوری آذربایجان، هر سال تابستان میزبان نوازندگان و موسیقدان هایی است که از سراسر جهان برای شرکت در جشنواره بین المللی موسیقی به این شهر می آیند.

این جشنواره را هشت سال پیش فرهاد بدلبیلی، مدیر آکادمی موسیقی باکو بنیان گذاشته است.

وی می گوید: «امسال در جمهوری آذربایجان سال چندگانگی فرهنگی است. ما هم می خواهیم در این جشنواره تنوع فرهنگی را نشان دهیم و به آن افتخار می کنیم.»

در جشنواره بین المللی موسیقی قبه له، شبی هم مخصوص موسیقی مقامی جمهوری آذربایجان وجود دارد. یونسکو این نوع موسیقی را که موسیقی عامیانه و فولکور آذربایجان است در میراث معنوی فرهنگی بشر ثبت کرده است.

فولاد بلبل اوغلو، سفیر جمهوری آذربایجان در روسیه که خواننده هم هست می گوید: « نوازندگان جوان می توانند در این جشنواره بین الملی معتبر موسیقی شرکت کنند و این برای آینده این جوانان مفید است. حال و هوای این جشنواره به گونه ای است که روح مهربانی و دوستی را به ارمغان می آورد. چیزی که واقعا در دنیا امروز به آن نیاز داریم.»

هشتیمن دوره جشنواره بین المللی موسیقی قبه له از ۳۰ ژوییه تا ۵ اوت ۲۰۱۶ برگزار شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.