خبر فوری
This content is not available in your region

موافقت دولت سودان جنوبی با استقرار نیروهای جدید برای کمک به حفظ صلح

نظرها
موافقت دولت سودان جنوبی با استقرار نیروهای جدید برای کمک به حفظ صلح
اندازه متن Aa Aa

دولت سودان جنوبی با استقرار نیروهای منطقه ای برای کمک به حفظ توافق صلح در این کشور موافقت کرد.

این توافق در جریان نشستی با حضور رهبران هشت کشور در اتیوپی به دست آمد و دولت سودان جنوبی آن را بدون هیچ پیش شرطی پذیرفت. هنوز زمان استقرار نیروهای جدید مشخص نیست.

سالوا کییر، رئیس جمهوری سودان جنوبی پیشتر با ایده افزایش نیروهای کمکی مخالفت کرده بود اما روز جمعه از توافق خود با استقرار نیروهای جدید خبر داد.

درگیری های ماه گذشته میان نیروهای هوادار رئیس جمهوری و حامیان ریک ماچار، معاون وی در این کشور دستکم ۳۰۰ کشته برجا گذاشت و نگرانی هایی را نسبت به آغاز جنگ داخلی در سودان جنوبی ایجاد کرد. در جریان این درگیری ها همچنین بیش از ۶۰ هزار نفر آواره شده اند.

با وجود اینکه دولت سودان جنوبی اتهامات مطرح شده در زمینه تعرض جنسی سربازان این کشور علیه شهروندان را رد کرده بود، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد در گزارشی از ثبت دستکم ۲۱۷ مورد تجاوز جنسی در شهر جوبا در دوره زمانی بین ۸ تا ۲۵ ماه ژوئیه خبر داد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.