خبر فوری

معرفی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو همزمان با مسابقات ریو

نظرها
معرفی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو همزمان با مسابقات ریو
اندازه متن Aa Aa

بازی های المپیک در حالی جمعه شب در ریو دو ژانیرو افتتاح شد که برخی از هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای دوره آینده این مسابقات در توکیو، پایتخت ژاپن هستند. در همین راستا غرفه ویژه ژاپن در مرکز شهر ریو برپا شده است.

در این غرفه ورزشکاران ژاپنی می توانند با بازدیدکنندگان ملاقات کنند و گردشگران علاقمند به المپیک نیز می توانند مقصد چهار سال بعد خود را بهتر بشناسند.

هیکاریکو اونو، سخنگوی بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو می گوید: «بازی های المپیک ۱۹۶۴ توکیو ژاپن را کاملا تغییر داد. در نتیجه ما نه تنها به دنبال تاثیرات مثبت بازی های المپیک ۲۰۲۰ در ژاپن، بلکه در سطح جهان هستیم زیرا این بازی ها یکی از نوآورانه ترین دوره های تاریخ المپیک خواهد بود.»

از جمله نوآوری های به نمایش گذاشته شده در این غرفه می توان به مدل آینده خودروهای هیدروژنی ساخته شده توسط شرکت تویوتا اشاره کرد که خودروی رسمی بازی ها خواهد بود و در این غرفه برای بازدیدکنندگان به نمایش در آمده است.

هیکاریکو اونو می گوید: «بلافاصله پس از بازی های ۲۰۱۶ ریو المپیادی فرهنگی آغاز می کنیم و در جریان رخدادهای مختلف و مرتبط با بازی ها، تلاش می کنیم الهامبخش جوانان باشیم، نه فقط جوانان ژاپن بلکه جوانان جهان.»

در این غرفه بازدیدکنندگان همچنین می توانند با فرهنگ ژاپن آشنا شوند.

عروسک های ژاپنی و بازی های ویژه کودکان، خوشنویسی های ژاپنی، کیمونوهای سنتی و انواع مشروبات الکلی ژاپنی از جمله کالاهای موجود در این غرفه هستند.

در بازی های چهار سال دیگر توکیو پنج رشته ورزشی جدید به بازی ها اضافه می شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.