خبر فوری

محرومیت ورزشکاران روس از بازیهای پارالمپیک ریو

 نظرها
محرومیت ورزشکاران روس از بازیهای پارالمپیک ریو
اندازه متن Aa Aa

کمیته بین المللی پارالمپیک روز یکشنبه با استناد به گزارش مک لارن که از وجود موارد گسترده دوپینگ در میان ورزشکاران روسیه و نیز سازماندهی آن توسط دولت این کشور حکایت دارد، کلیه ورزشکاران روس را از شرکت در بازیهای پارالمپیک امسال محروم کرد.

فیلیپ کراون رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک در جریان یک کنفرانس خبری در ریو با اشاره به اینکه ورزشکاران پارالمپیکی روسیه نیز جزئی از سیستم ناکارآمدی هستند که از دولت این کشور ناشی می شود، گفت: «به اعتقاد من و کلیه اعضای کمیته اجرایی، گزارش مک لارن یکی از تاریک ترین زوایای تاریخ ورزش را به تصویر کشید. آنچه در این گزارش آمده ضربه ای مهلک به همه کسانی است که برای پاکی مبارزه می کنند و در پی رقابتی شرافتمندانه و منصفانه هستند. این گزارش تمامیت و اعتبار ورزش را آنگونه که ما به آن معتقدیم به چالش کشید و همه را متاثر کرد.»

این تصمیم به اتفاق آراء اتخاذ شده و بر اساس قانون، روسیه بیست و یک روز فرصت دارد تا نزد دادگاه داوری ورزش به آن اعتراض کند.

بازیهای پارالمپیک ریو هفتم سپتامبر آغاز خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.