خبر فوری
This content is not available in your region

احتمال ائتلاف احزاب برای تشکیل دولت در اسپانیا

نظرها
euronews_icons_loading
احتمال ائتلاف احزاب برای تشکیل دولت در اسپانیا
اندازه متن Aa Aa

مانوئل راخوی، نخست وزیر اسپانیا و رهبر حزب «مردم» از حمایت حزب «شهروندان» از تلاش او برای تشکیل دولت آینده خبر داد. آقای راخوی برای تشکیل کابینه به حمایت ۱۷۶ نماینده پارلمان نیاز دارد.

آلبرت ریورا، رهبر حزب لیبرال «شهروندان» در این باره گفت: «من بنا به مصلحت اسپانیا و اسپانیایی ها تصمیم گرفتم با کسانی مذاکره کنم که به نظرم شایسته اداره امور کشور نیستند، کسانی که فکر می کنم کار مثبتی انجام نداده اند، کسانی که این سالها به مبارزه با فساد مالی متعهد نبوده اند. با این حال، دو گزینه وجود دارد: دولتی که ما دوست نداریم، و بی دولتی. بین بد و بدتر، من بد را انتخاب می کنم.»

در همین حال، مانوئل راخوی نیز در واکنش به موضع حزب سوسیالیست گفت: «اگر حزب سوسیالیست موضع منفی خود را تغییر ندهد، تشکیل دولت ممکن نیست، اصلاً ممکن نیست و همه این را می دانند.»

در حالا حاضر، حزب مردم ۱۳۷ نماینده و حزب شهروندان ۳۲ نماینده در پارلمان اسپانیا دارند، و ائتلاف آنها برای تشکیل کابینه کافی نیست.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.