وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دونالد ترامپ: اوباما و کلینتون بنیانگذاران داعش اند

 نظرها
دونالد ترامپ: اوباما و کلینتون بنیانگذاران داعش اند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، باراک اوباما و هیلاری کلینتون را «بنیانگذاران داعش» خواند.

آقای ترامپ در یک همایش تبلیغاتی در میامی به هواداران خود گفت: «دولت ما به درستی از ما محافظت نمی کند، دولت ما داعش را به راه انداخت. من پرزیدنت اوباما و هیلاری کلینتون را بنیانگذاران داعش می دانم. همان طور که در تیمهای ورزشی جایزه ای برای مؤثرترین بازیکن داریم، اگر داعش بخواهد جایزه مؤثرترین بازیکن بدهد، آن را به هیلاری کلینتون می دهد.»

در همین حال، هیلاری کلینتون، نامزد دموکراتها، در یک همایش تبلیغاتی در میشیگان، با تأکید بر حمایت خود از اشتغال زایی و افزایش دستمزد کارگران گفت: «باید کاری کنیم که قراردادهای تجاری به نفع ما باشند نه به ضرر ما. پیغام من به همه کارگران در میشیگان و سراسر آمریکا این است: من هر قراردادی را که موجب از دست رفتن شغلها و پایین ماندن دستمزدها شود، از جمله قرارداد همکاری ترانس پاسیفیک، متوقف می کنم.»

بنا به نظرسنجی های اخیر، کلینتون بخت بیشتری برای برنده شدن در انتخابات آینده دارد، و همین نکته حملات ترامپ به او را تشدید کرده است.