خبر فوری

زاغه های فراموش شده در حاشیه المپیک ریو

 نظرها
زاغه های فراموش شده در حاشیه المپیک ریو
اندازه متن Aa Aa

زاغه نشینان حومه پارک المپیک ریو دو ژانیرو به دلیل زیرساخت های تازه به مناسبت مسابقات بین المللی با مشکلاتی مضاعف رو به رو شده اند.

ایجاد جاده ای تازه برای عبور اتوبوس سبب فاصله افتادن میان خانه ها شده است. با این حال این زاغه ها که به فاولا شهرت دارد، از نگاه بسیاری از گردشگران گزینه دیگری برای اقامت است.

ماریا یکی از ساکنان فاولا می گوید: «ما عادت به زندگی آرام داشته ایم. حالا به تدریج وضعیت بد می شود. هیچکس نمی تواند بخوابد. تعداد زیادی قتل، مرگ، تیراندازی و چیزهایی که قبلا نمی دیدیم وجود دارد. حالا با این کارها، همه چیز به هم ریخته است.»

یکی دیگر از این ساکنان می گویند: «به نظرم پس از المپیک، مقامات کمی بیشتر به ما توجه می کنند و به دلیل انتخابات پیش رو فریبمان می دهند ولی پس از آن، به نظرم آنها رهایمان می کنند. بسیاری از زاغه نشین های ریو رها شده اند. آنها فقط زباله را زیر فرش می کنند.»

برپایی مسابقات المپیک ۲۰۱۶ در شهر ریو دو ژانیرو در حالی است که دولت برزیل با بحران سیاسی رو به رو است. ناکارآمدی سیاست های اقتصادی دولت و اتهام فساد سبب شد تا روزهای این شهر پیش از مراسم افتتاحیه شاهد تظاهرات متعددی باشد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.