خبر فوری
This content is not available in your region

دومین شب ناآرام در میلواکی در اعتراض به کشته شدن یک سیاهپوست به دست پلیس آمریکا

نظرها
euronews_icons_loading
دومین شب ناآرام در میلواکی در اعتراض به کشته شدن یک سیاهپوست به دست پلیس آمریکا
اندازه متن Aa Aa

میلواکی در ایالت ویسکانسین آمریکا یکشنبه شب، در اعتراض به کشته شدن یک جوان سیاهپوست به دست پلیس، برای دومین شب پیاپی تنش آلود بود.

پس از ناآرامی های شنبه شب، گارد ملی آمریکا و پلیس ضد شورش برای بازگرداندن آرامش به خیابان های این شهر به حالت آماده باش درآمدند.

به گفته شهردار میلواکی، بر اساس تصاویر ضبط شده توسط دوربین پلیس «سیلویل کی اسمیت»، جوان ۲۳ ساله سیاهپوست که توسط پلیس کشته شده در لحظه تیراندازی خود یک سلاح کمری به همراه داشته است. او در این ارتباط گفت: «می خواهم که مردم در جریان باشند که او [مقتول] سلاحی در دست داشته و مامور پلیس از آن بی اطلاع بوده است. او خشابی حاوی ۲۳ فشنگ داشته و این بدان معناست که در مقایسه با مامور پلیس، او گلوله های بیشتری در سلاح خود داشته است.»

پلیس می گوید مقتول که در جریان تعقیب و گریز با پلیس کشته شده سابقۀ جرائم متعددی داشته است.

شنبه شب، پس از یک تجمع اعتراضی آرام، به گفته پلیس میلواکی شماری از معترضان اقدام به آتش زدن چند خودرو، یک پمپ بنزین، یک بانک و چند مغازه کردند. در جریان این خشونت های خیابانی و زد و خورد میان معترضان و پلیس، یک مامور پلیس زخمی و روانه بیمارستان شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.