خبر فوری

مرگ غیرنظامیان در حمله هوایی نیروهای ائتلاف به صنعا

نظرها
مرگ غیرنظامیان در حمله هوایی نیروهای ائتلاف به صنعا
اندازه متن Aa Aa

حمله هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در شرق صنعا مرگ دستکم ۹ شهروند غیرنظامی را در پی داشت.

این سومین حمله هوایی مرگبار طی سه روز گذشته است که غیرنظامیان را هدف قرار داده است. سازمان ملل متحد در واکنش، حملات اخیر به شهروندان را در یمن محکوم کرد.

روز دوشنبه حمله هوایی هواپیماهای ائتلاف به رهبری عربستان، یک بیمارستان سازمان پزشکان بدون مرز را هدف قرار دادند و در این حمله ۱۴ تن کشته و ۲۴ نفر نیز مجروح شدند.

الساندرا ولوچی، مسئول بخش اطلاعات سازمان ملل متحد گفت: «طرف های درگیر در یمن بیش از ۷۰ مرکز درمانی و بیمارستان و نیز سه مرکز سازمان پزشکان بدون مرز که تجهیزات پزشکی در آن نگهداری می شد را بمباران کرده اند. دیبر کل سازمان عمیقا بابت این حملات هوایی و ادامه حملات زمینی و درگیری در مناطق مسکونی نگران است.»

شاهدان عینی در محل حمله روز گذشته به بیمارستان به خبرگزاری رویترز گفته اند که امکان تخلیه سریع داروها از این مرکز به دلیل ادامه پرواز جنگنده ها بر فراز این منطقه به سرعت ممکن نیست.

به گزارش فارین پالسی، ماه میلادی گذشته عربستان سعودی در واکنش به انتقاد سازمان ملل متحد نسبت به نقض حقوق بشر در یمن، تهدید کرده بود که علاوه بر قطع رابطه خود، میلیون ها دلار کمک مالی اش را به این سازمان قطع خواهد کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.