خبر فوری

اظهار «نگرانی عمیق» سازمان ملل از امنیت جانی ساکنان حلب

 نظرها
اظهار «نگرانی عمیق» سازمان ملل از امنیت جانی ساکنان حلب
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

سازمان ملل متحد روز سه شنبه از امنیت غیرنظامیان شهر حلب در سوریه «عمیقا اظهار نگرانی» کرد. به گفته مسوولان این نهاد، جان ۱۰۰ هزار کودکی که در شرق حلب زندگی می کنند در خطر است.

در همین حال تازه ترین حملات هوایی علیه مواضع شورشیان مسلح در شمال حلب نیز جان دست کم ۱۵ غیرنظامی را گرفت و شماری مجروح برجاگذاشت.

یکی از ساکنان این منطقه که در میان ویرانی های به جامانده ایستاده، رو به دوربین خبرنگاران می گوید: «به نانوایی ها و غیرنظامیان و کسبه و انبارهای مواد غذایی حمله هوایی شده است. خدا انتقام ما را از آنها بگیرد. خدا به ما کمک کند. نگاه کنید به تکه های بدن روی زمین؛ خدا به ما کمک کند.»

گزارش ها حاکی است که هواپیماهای روسیه که از یکی از پایگاه های هوایی ایران در حوالی همدان برخاسته بودند مناطقی از سوریه از جمله حلب، دیرالزور و عدلیب را بمباران کردند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این حملات هوایی سبب از بین بردن پنج زاغه اصلی مهمات و نیز اردوگاه های آموزشی و سه مقر فرماندهی شورشیان شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.